Česká a Slovenská Předškolka

Protože naše jazyky i kultura jsou si blízké a protože koncept česko-slovenské Předškolky považujeme za skvělý nápad, chceme naše dlouholeté přátelství se Slovenskou Školou a Školkou v Zürichu proměnit na spolupráci. Od nového školního roku 2023/24 nabídneme v našich obvyklých lokalitách dvě nově skupiny, které spolu povedou jedna česká a jedna slovenská učitelka a bude určena pro děti z obou jazykových prostředí - českého i slovenského.

Představujeme vám proto novou tvář našeho týmu Zuzanu Topoľskou. 

Zuzana Topoľská

​Narodila se v Bratislavě, kde také vystudovala Střední pedagogickou školu a po jejím ukončení učila v MŠ předškoláky. Po skončení Univerzity Komenského, obor učitelství pro první stupeň a surdopedie, pracovala rok s neslyšícími dětmi v nultém ročníku a po přestěhování do Anglie opět 15 let pracovala na škole pro sluchově postižené děti.
Od roku 2019 žije s rodinou ve Švýcarsku a vyučuje děti od 2 let po předškoláky ve středu odpoledne pro Slovenskou školu a školku v Zürichu. 
Těší se na novou příležitost spolupracovat na vzniku česko-slovenské skupiny Předškolky v Adliswilu a Zollikerberg od léta 2023. 

Připravujeme dvě skupiny pro děti od 2 let (po dohodě mohou nastoupit i mladší):

Čtvrtek 8:30 - 11:30 v Zollikerberg
učitelky Lucie Nicot a Zuzana Topoľská

Pátek 8:30 - 11:30 v Adliswilu
učitelky Tereza Clouhgesy a Zuzana Topoľská

Chcete-li do nových skupin přihlásit také vaše děti, budeme rádi když nám dáte vědět. Prozatím mapujeme předběžný zájem, rezervujeme vám místo a ve chvíli, kdy spustíme závazné přihlášky, napíšeme vám.

Pište nám na email info@ceskyklub.ch nebo slovenskaskola.zurich@gmail.com.

Ing. Tereza Cloughesy

Tereza pochází z Prahy, kde vystudovala obor ekonomické informace a kontrola na fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické. Poté pracovala v auditním oddělení poradenské společnosti KPMG v Praze. Je matkou tří dcer (*1998, 2000 a 2002). V roce 2007 se s rodinou přestěhovala do Švýcarska. Od roku 2015 bydlí v Rüschlikonu. 

V Zürichu absolvovala několik vzdělávacích kursů s pedagogickým zaměřením (HSK, Religionspädagogik). Ve školním roce 2015/16 a 2016/17 pracovala jako zastupující učitelka ve školce v České škole bez hranic ve Wallisellenu. Od srpna 2017 vyučuje v České škole a v Předškolce.

Lucie Nicot

Lucie studovala Pedagogickou fakultu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, obor učitelství 1. stupně ZŠ se specializací na anglický jazyk. V posledním ročníku magisterského studia využila možnosti vycestovat do zahraničí a však díky pracovní nabídce se již domů nevrátila. Ve Švýcarsku žije a pracuje od roku 2013. Své zkušenosti nasbírala jako asistentka pedagoga v mezinárodní škole Notre Dame du Lac v Ženevě a v jedné z nejstarších a největších mezinárodních škol na světě International school of Geneva. Zde také byla součástí týmu školní družiny. Lucie absolvovala roční kvalifikační kurz určený pro asistenty pedagoga a školení, kde se seznámila s výukovými principy Montesorri pedagogiky. V květnu 2019 se přestěhovali společně s manželem do Curychu. Pracuje tu jako asistentka pedagoga v mezinárodní škole Inter-Community School Zürich. Od srpna 2019 je učitelkou v Předškolce a České škole.