Archiv zpráv‎ > ‎

Akce organizované ČKZ


Ochutnávka vín ve Weinauslese Kilchberg 31. 5. 2018

přidáno: 12. 4. 2018 13:09, autor: Český Klub Zürich

Drazí krajané,


zveme vás na ochutnávku vín, kterou pro vás připravila vinotéka Weinauslese ve spolupráci s Českým klubem Zürich. Přijďte strávit příjemný večer s ostatními krajany v sympatickém prostředí vinotéky, kde si můžete vychutnat kvalitní víno, o kterém se navíc dozvíte vše, co budete chtít vědět.

O něco malého na zub bude také postaráno.

 

Kdy: čtvrtek, 31.5.2018 od 19 hodin

Kde: Weinauslese, Alte Landstrasse 4, Kilchberg

Cena: CHF 25/osoba

 

Weinauslese je malá vinotéka v Kilchbergu, která nabízí převážně (ale nejen) evropská vína od malých rodinných producentů. Díky přímému kontaktu s těmito vinaři nacházejí majitelé Weinauslese kvalitní a poctivě produkovaná vína stranou masové průmyslové produkce.

Vice informaci na https://www.weinauslese.ch/


Akci pro vás organizuje Markéta Zöllner, která ve vinotéce pracuje a zároveň je členkou ČKZ.

Prosíme o závazné přihlášení do 25.5. vyplněním tohoto formuláře.


V případě dotazů se můžete obracet přímo na Markétu na adrese marketa@weinauslese.ch.


Minimální počet účastníků pro konání akce je 15 osob.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Markéta, Weinauslese a ČKZ

Tygříkovo štěstí - 26.5.

přidáno: 12. 4. 2018 12:17, autor: Český Klub Zürich

Zveme vás do divadla na představení pro celou rodinu, které pro vás zahraje divadlo Navlnce

v sobotu 26.5. od 15:30h
Schulhaus Kronenwiese - Singsaal, Schulhausstrasse 1, Adliswil 8134

Tygříkovo štěstí
text: Ivana Findurová
hraje: Silvie Čechová
Interaktivní maňásková pohádka pro celou rodinu. Tygříkovi Timbovi se nelíbí život za mřížemi a
proto se vydává na vlastní cestu. S kamarádem papouškem prožije své velké dobrodružství v pralese,
překoná jeho nebezpečné nástrahy a spolu se svou maminkou najde v pralese kamarády i svůj
domov. Pohádka zapojuje dětské i dospělé diváky, představuje krásné melodie Pavla Helana a
nádherné loutky a kulisy z dílny malířky Lenky Pilařové.

Divadlo Navlnce (www.navlnce.cz)

Vstupné:
20 Fr. dospělý
15 Fr. děti od 2 let

Rezervovat vstupenky můžete na emailu info@ceskyklub.ch

Budeme rádi, když sebou do našeho společného bufetu přinesete něco malého k zakousnutí. Po kultuře následuje svačinka.
Akci organizuje ČKZ.

Pečení chleba s Petrou Ondrčkovou 14.4. 2018

přidáno: 12. 3. 2018 7:24, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 15. 4. 2018 14:16 ]

Srdečně děkujeme Petře Ondrčkové za skvěle připravené a informacemi nabité povídání o pečení kváskového chleba, kde jsme si mohli několik druhů i ochutnat a nakonec odnést jeden voňavý bochníček domů.

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si doma upekli svůj vlastní chleba? Krásný, voňavý s křupavou kůrkou... Že to není tak jednoduché? Ale je. Přijďte si o tom poslechnou povídání Petry Ondrčkové, zkušené pekařky kváskového chleba, která Vám poví, jak na to.


Kdy: 
sobota 14. dubna 2018 od 18:00 do 20:00

Kde:  Haus Brugg, Bahnhofplatz 5, Adliswil, přízemí

Vstupné: 15 chf za dospělou osobu, děti zdarma


Na co se můžete těšit:
- co je kvásek, jeho historie a fungování
- druhy kvásků
- režný kvásek - jak si založit a uchovat vlastní kvásek
- proces přípravy chleba
- jak předělat běžný recept na kváskový

- ochutnávka různých druhů chleba (můžete si z domova přinést cokoliv, s čím chléb rádi jíte, na místě bude k dispozici máslo a sůl)
- otázky a odpovědiMožnost zakoupení aktivního kvásku na místě (4 chf vč. lahvičky), který prosím objednávejte předem v přihlašovacím formuláři.

Celé povídání je ve slovenštině.

Máte-li zájem o účast, přihlašte se, prosím, zde.


Noc s Andersenem - 7.- 8.4.2018

přidáno: 26. 2. 2018 6:13, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 2. 4. 2018 12:46 ]

"To bylo tenkrát, když pejsek a kočička ještě spolu hospodařili; měli u lesa svůj malý domeček a tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé..." vyprávění i obrázky Josefa Čapka jistě znáte. S námi můžete zažít nezapomenutelnou noc plnou příběhů, her a legrace.

Akce je určená pro děti od 5 let, které zvládnou přenocovat ve spacáku bez rodičů.
Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity, nejpozději do pátku 30.3.

Co potřebujete vědět:
Sraz: sobota 7.4. v 15h, Parkplatz Nordecke, 8810 Horgen
S sebou: spacák, pyžamo, polštářek, baterka, oblíbený plyšák, kartáček na zuby a pasta, bačkory a čisté oblečení na druhý den (pro případ, že zapadneš v lese až po krk do bláta). Pokud máte doma knížku Povídání o pejskovi a kočičce, nebo některé malé jednotlivé příběhy, můžete je přinést sebou, podepište je ale v pravém horním rohu, jinak neručíme za to, že se neztratí. 
Konec akce: neděle 8.4. v 11h, Pfadihus Holzgasse, Holzgasse 5, 8810 Horgen

Kdo se o vás a o program bude starat:
Alena Pajasová
Ellie Senková
Romana Fuhrer
Helena Kubějová


Více informací k místu:

Máme plně obsazeno. Vyplněním přihlášky se již zapíšete na čekací listinu.

Přihláška

Podmínky účasti
Noc s Andersenem se koná od soboty 7.4., 15h do neděle 8.4., 11h. 
Děti se v této době řídí pokyny vedoucích. 
Svačinku, večeři a snídani zajišťuje ČKZ.
Pro děti platí zákaz mobilních telefonů a elektronických her všeho druhu.
Prosíme rodiče, aby nás během akce nekontaktovali, pravděpodobně nebudeme mít čas odpovídat na otázky. V případě problémů se vám sami ozveme. Prosíme, informujte předem děti, že smutek po rodičích není důvodem návratu domů.
Po odeslání přihlášky vám odpovíme emailem, potvrdíme rezervaci místa a pošleme údaje k platbě.
Přihláška je závazná, poplatek 35 CHF se hradí převodem na účet ČKZ, poplatek je nevratný.
Eva Turnová

přidáno: 25. 2. 2018 6:09, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 25. 2. 2018 6:14 ]

Zveme vás na mimořádné setkání s Evou Turnovou

v úterý 15. 5. 2018
od 18:30h apero
od 19:00h literární večer
Adresa: Plattenstrasse 43, 8032 Zürich, místnost 111

Čtení a diskusi s autorkou v prostorách Slavistického semináře Curyšské univerzity moderuje Tomáš Glanc.
Vstup zdarma.

Pořádá Slavistický seminář UZH ve spolupráci s Českým Klubem Zürich a spolkem beseda Svatopluk Čech.


Eva Turnová, hudebnice a spisovatelka
Absolvovala studium angličtiny a češtiny na Filozofické fakultě Karlovy univerzitě. Působila ve skupinách DG 307,  The Plastic People Of The Universe, Zbytky charizmatu, Šílenství (s Mejlou Hlavsou). V roce 2000 založila vlastní  kapelu Eturnity. V roce 2015 byla hostem 16. ročníku Měsíce autorského čtení. Kromě psaní a hudby maluje také obrazy, překládá z angličtiny, skládá filmovou hudbu, příležitostně ve filmu hraje, věnuje se bojovému umění taj-či.
Z rozhovoru s Jiřím Leschtinou v roce 2014:
Vaše sloupky, vydávané knižně, mají úspěch. Teď zakládáte kapelu. Působíte, jako byste se nadechovala k vykročení po vlastní cestě.
Chtěla bych letos napsat něco delšího, než je sloupek. A kapela? Když jsem chodila po New Yorku s Edem Sandersem, frontmanem skupiny Fugs, kterou se v šedesátých letech inspirovali Plastici, říkal mi: Ty bys měla víc zpívat. A já na to, že moc zpívat neumím. A on přísně: „S tím mně Joplinka a Hendrix taky pořád lezli na nervy.“ Tak to mě hodně potěšilo. I když tuším, že jako Joplinka to asi nerozjedu.

www.evaturnova.cz

Dětský karneval v Horgenu 10. 3. 2018

přidáno: 1. 2. 2018 14:08, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 11. 3. 2018 6:41 ]

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům letošního karnevalu a doufáme že se dobře bavili.

Zde je odkaz na fotky: https://photos.app.goo.gl/ZZk2c4Nxf3aAnhd52. Prosíme, abyste je nesdíleli nikde veřejně.

Krásné jaro a příští rok snad znovu na viděnou

Váš ČKZ

KDY 10.3.2018 od 14:00 do 18:00

KDE : Schulhaus Rainweg  (Sportovní hala)
          Rainweg 12
          Horgen

CENA : 15 Fr. za dítě od 2 let. Platí se na místě v hotovosti. Dospělí zdarma.

CO S SEBOU : svačinu pro svoji potřebu

Zimní víkend v Mörlialp 12. - 14. 1. 2018

přidáno: 29. 11. 2017 14:27, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 26. 1. 2018 13:17 ]

Víkend v Mörlialpu je úspěšně za námi. Počasí nám nebývale přálo, takže jsme měli příležitost si pod modrou oblohou zalyžovat, zasáňkovat nebo se prostě jen tak projít po lese. Večer jsme shlédli kouzelnické vystoupení i zazpívali s kytarou.
Již nyní pro vás připravujeme další ročník, který opět proběhne během ledna 2019. 

Váš ČKZ
Český klub Zürich vás zve na druhý ročník úspěšné víkendové akce na horách v Mörlialp. 
Tentokrát se koná v termínu 12. - 14. ledna 2018. 

Předpokládá se sněhová nadílka a s tím spojené  radovánky na sněhu. Chata leží 70 m od lanovky, kde je možnost si vybrat z modré, červené či černé sjezdovky. Pro ty nejmenši a začátečníky je k dispozici Zauberteppich a dva malé cvičné vleky, pro nelyžaře pak sáňková dráha. Pokud nejste dostatečně vybaveni, na místě naleznete i půjčovnu vybavení. V pátek a v sobotu mohou opravdoví milovníci využít i večerního lyžování.

Program:
 příjezd v pátek ve večerních hodinách od 18:00. Odjezd v neděli individuálně, nejpozději v 17:30.

Strava: je zajištěna polopenze přímo v chatě, a to sobotní i nedělní snídaně a sobotní večeře. Páteční večeři si prosím přivezte s sebou. Na obědy je možné využít některou z nedalekých restaurací. V době sobotního oběda bude v chatě pro zájemce připravena polévka s chlebem.

Ubytování: 
maximální kapacita chaty je 80 lidí. 
Ke každé posteli je k dispozici vlněná deka a polštář s povlakem. Vlastní spacák a prostěradlo si, prosím, přivezte s sebou. Koupelny a WC jsou pro každé patro společné. 

Cena:
 80,- SFr dospělý a 40,- SFr dítě od 2 let za celý pobyt. Dle počtu ubytovaných osob se cena znova překalkuluje a případný nedoplatek či přeplatek se vyrovná na místě (max. možné navýšení 20 %). Z důvodu vysoké ceny za pronájem chaty Vás žádáme, abyste nejpozději do 7 dnů od provedení rezervace zaslali na účet ČKZ rezervační zálohu ve výši 50% z ceny pobytu za celou Vaši rodinu. Nebudete-li se moci z jakéhokoliv důvodu následně akce zúčastnit, je tato záloha vratná pouze v případě, že za sebe zajistíte odpovídající náhradu. 

Pokud jste se dosud neúčastnili žádné z akcí pořádaných ČKZ a máte zájem s námi tentokrát vyrazit, pošlete nám prosím emailem své kontaktní údaje. 

Podrobnosti k chatě včetně plánu rozložení pokojů naleznete zde:
http://www.berghaus-moerlialp.ch/index.php
  

České čtení pro děti, dědečky a babičky 25.11.

přidáno: 27. 10. 2017 4:56, autor: Český Klub Zürich

České čtení pro děti, dědečky a babičky
v sobotu 25. listopadu od 10:15h do cca 11:15h
Pestalozzi Bibliothek Sihlcity, Kalanderplatz 5, Zürich

Zveme všechny děti od 4 let ke čtení z knížky Štěpána Zavřela Létající dědeček. Srdečně ale tentokrát zveme také všechny babičky a dědečky (ať už jako doprovod vlastních vnoučat nebo seniory osamocené a bez vnoučat). Řeč bude totiž o nich.
Knížku pro vás vybrala, číst a povídat si s vámi bude Alena Pajasová, učitelka z České školy a z Předškolky. 
Budeme rádi, když se předem ohlásíte na emailu info@ceskyklub.ch, abychom měli odhad počtu návštěvníků.

Organizuje ČKZ.

Logopedická poradna 18.11.

přidáno: 23. 10. 2017 0:40, autor: Český Klub Zürich

Pro všechny, kteří by měli zájem o konzultaci k řečovému vývoji dítěte nabízíme poradenství v rámci našeho předvánočního bazárku v sobotu 18.11. 2017 mezi 17.00 a 20.00 hod, v Haus Brugg, Bahnhofplatz 5, 8134 Adliswil.
Za poradnu se platí 40 CHF za 30 minutovou konzultaci. Termín si prosím předem domluvte s paní Dominikou Kiene.


Mgr. Dominika Kiene
logoped a speciální pedagog

Dominika Kiene vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Po ukončení studia nastoupila na foniatrické pracoviště ORL kliniky na Bulovce. Jako klinický logoped pracovala také na Foniatrické klinice v Praze 2, FN 2. S manželem, americkým diplomatem, pak žila dlouho v zahraničí. Na Bahamách působila ve Special Services Division jako logopedický konzultant pro sociálně slabší rodiny. V USA se zabývala výukou češtiny. Pracovala jako lektor češtiny v rámci Adult Education ve Virginii a ve škole Inligua, která připravovala diplomaty pro americká velvyslanectví ve světě. Po návratu do Prahy pracuje v soukromé logopedické praxi. Pro soukromou kliniku LOGO pomáhala otevírat pražské pracoviště, spolupracuje s Canadian Medical Care jako klinický logoped pro děti a dospělé z vícejazyčného prostředí. Důležité jsou také zkušenosti z působení ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s vadami řeči. V současné době působí jako klinický logoped v Praze 10 a intenzivně spolupracuje s různými bilingvními školkami. Dominika je matkou dvou dospělých dětí. Syn pracuje v New Yorku a dcera studuje na umělecké universitě MICA v Baltimoru.

----
Milí rodiče, 

dovoluji si Vám nabídnout logopedickou konzultaci.
Probereme spolu vývoj řeči Vašeho dítěte, slovní zásobu, vyjadřovací schopnosti, gramatickou stránku řeči a samozřejmě výslovnost jednotlivých hlásek a možnost jejich úpravy.
Zamyslíme se také nad problematikou bilingvní a multilingvní výchovy, která se nás všech týká. 
V případě potřeby je konzultace možná i v angličtině.

Ráda se s Vámi i Vašimi dětmi uvidím v sobotu 18.11. 2017
mezi 17.00 a 20.00 hod, v Haus Brugg, Bahnhofplatz 5, 8134 Adliswil.

V případě Vašeho zájmu se ozvěte do 15.11. na můj e-mail dominika.kiene@seznam.cz nebo dominikakiene@hotmail.com 
a domluvíme spolu přesný čas naší schůzky. 

Mgr. Dominika Kiene
klinický logoped

Rodinné odpoledne ve Pfadiheimu Kilchberg - sobota 4.11. 2017

přidáno: 2. 10. 2017 14:02, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 6. 11. 2017 12:58 ]

Letošní rodinné odpoledne v Pfadiheimu Kilchberg je za námi. Krásné babí léto nám přichystalo ty nejideálnější podmínky pro plnění nejrůznějších úkolů. I tentokrát jsme se smáli při loutkovém divadelním přestavení a báli se během nočního průchodu lesem. Pokud jste letos nebyli s námi, zkuste to třeba příští rok.


Pozvánka:

Zveme Vás na tradiční akci pro české rodiny s dětmi pořádanou letos v sobotu 4.11. 2017 v Pfadiheimu Kilchberg.
Od 14:00 budou pro děti připraveny hry a soutěže na přilehlém hřišti. Po nich se přesuneme k Pfadiheimu, rozděláme oheň, budeme pokračovat v hraní si, tvoření a zpívání. Po setmění mohou děti absolvovat oblíbenou stezku odvahy, ze které si odnesou pěkný dáreček. Po večeři je připraveno loutkové divadýlko.

Strava bude po celou dobu zajistěna včetně večeře. Pokud máte chuť, můžete přinést něco sladkého či slaného na zub.

Cena za odpolední i večerní program s jídlem: 15 CHF za osobu od 3 let.

V Pfadiheimu je možné i přenocovat, a to v osmi 4-6 lůžkových pokojích ve vlastním spacáku. Kapacita je však velmi omezena. Neváhejte proto s rezervací! Pokoje budou přiděleny podle pořadí při rezervaci. Cena: 30 CHF za osobu od 3 let. Pokud již bude kapacita zaplněna, neváhejte kontaktovat Zuzanu Daron na emailu zuzanadaron@gmail.com, která Vás zařadí na čekací listinu.


Prosíme všechny zájemce o účast na sobotním programu i o přespání v Pfadiheimu, aby se registrovali nejpozději do 31. 10. 2017 na Doodlu zde


Adresa: Pfadiheim Kilchberg, Nidelbadstrasse 50, Kilchberg 8802, parkování na místě je možné
http://www.pfadiheim-kilchberg.ch/home/1-10 of 74