Archiv zpráv‎ > ‎

Akce organizované ČKZ


Koncert skupiny Honza Brož & Devítka - 27. 9. 2019

přidáno: 27. 6. 2019 14:52, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 11. 7. 2019 9:18 ]

Přijďte se zaposlouchat do příjemných melodií jedné ze stálic české folkové hudební scény - skupiny Honza Brož & Devítka, který se koná v pátek 27. září 2019 od 19:30 ve velkém sále  Missione cattolica Italiana, Feldstrasse 109, 8004 Zürich.

Vstupné dobrovolné. Budeme rádi, když si ZDE rezervujete předem místo. Usnadníte nám tím organizaci.


Vypointované romantické texty skládané na melodie s výraznými, zvukově barevnými kytarami, s rytmickou a přesnou basovou linkou a nad tím vším vynikají nejen sólové hlasy, ale v současné době také hutný, až pětihlasý vokál.
Kvalit skupiny si všimly i folkové osobnosti a legendy až došlo na téměř 15letou spolupráci Jindřišky a Honzy Brožových se skupinou Žalman & spol. Téměř tucet vydaných CD hovoří o kvalitní autorské tvorbě a zájmu fanoušků o nové a nové písničky.

Devítka hraje a zpívá v současné době ve složení:  Honza Brož – kytary, zpěv, autor písní, Jindřiška Brožová – zpěv, flétny, djembe, Ivan Šmejda – klávesy, kytary, zpěv, Honza Klupka – baskytara, zpěv, Madla Klupková – zpěv, akordeon.Jak se na místo dostanete:
- BUS 31 od Hlav. nádraží /směr Farbhof/, zastávka je přímo u budovy /jmenuje se Bäckeranlage/, od jezera TRAM 8 /směr Hardturm/, stejná zastávka
Pro auta parkoviště ve dvoře (kapacita cca 20 aut, jinak v okolí): GPS adresa: Hohlstrasse 100 (úzká ulička do dvora mezi kostelem a velkou bytovkou - viz foto dole)


foto: Přemek Šiffel
Takto vypadá vjezd na parkoviště. Zákazu se nelekejte:


Dva střevíčky pro Popelku a koncert kapely Nedloubej se v nose - 31. 8. 2019

přidáno: 27. 6. 2019 13:45, autor: Český Klub Zürich   [ Aktualizováno 20. 8. 2019 6:03 uživatelem Alena Pajasová ]

Na začátek školního roku jsme pro vás připravili akci, kterou můžeme s klidem označit jako 2 v 1. Čeká vás totiž jak originální zpracování klasické pohádky, tak svižný koncert kapely Nedloubej se v nose. To vše v podání herců z Divadla rozmanitostí v Mostu. Nenechte si to ujít!

Akci pořádá ČKZ za podpory Velvyslanectví ČR v Bernu.

kdy:          sobota 31. srpna 2019
                 15:30  divadlo
                 pauza na občerstevní a protažení
                 17:00  koncert
kde:          Singsaal Kronenwiese, Schulhausweg, 8134 Adliswil
vstupné:  20 CHF - jednotné vstupné na celé odpoledne                                                                         pro dospělé i děti od 3 let

Rezervace vstupenek ZDE.

Budeme moc vděčni za každý příspěvek do společného bufetu. Kávu zdarma zajišťuje ČKZ.


Divadlo rozmanitostí je loutkové divadlo a altrernativní scéna Městského divadla v Mostě pro děti i dospělé. Bylo založeno v roce 1987. Od roku 2011 je jeho uměleckým šéfem Tomáš Alferi, který zde již dříve působil jako „herec“, ale hlavně jako skladatel a hudební dramaturg. Dokázal zúročit muzikálnost souboru tak, že herci se na jevišti často promění v muzikanty. Novinkou je divadelní kapela „Nedloubej se v nose“, složená z celého uměleckého souboru. 
Divadlu rozmanitostí je letos 32 let a za tu dobu má za sebou přes 120 premiér, střídali se režiséři, výtvarníci, skladatelé, herci i dramaturgové… Hraje „doma“, ve školkách, v divadlech po celé České republice i v zahraničí.


Dva střevíčky pro Popelku

Klasický příběh, který ožívá v malebných loutkách Marie Stejskalové. Představení je doprovázeno vitální hrou na akordeon. Muzikant navíc všemožně vstupuje do příběhu. Starému králi uleví v jeho nemoci, tatínkovi odpomůže od macechy a Agátě dokonce nasadí onen kýžený Popelčin střevíček...A mezi oběma protagonisty to jiskří jemným ironickým humorem, který pobaví nejen děti. Představení slavilo mimořádný úspěch v ruském Kurganu na mezinárodním loutkovém festivalu.
Oceněno na loutkovém festivalu v Bulharsku cenou pro nejlepší ženský herecký výkon!

 
 
    Autor: Pavel Polák
    Režie: TATUPIKA a Antonín Klepáč
    Dramaturgie: Zdeněk Říha
    Scéna, kostýmy, loutky: Marie Stejskalová
    Hudba: Tomáš Alferi
    Texty písní: Vít Herzina
    Hrají: Tereza Karásková a Tomáš Alferi


    Délka představení:  45 minut bez přestávky

Nedloubej se v nose

Parta „usmrkánků“ z Divadla rozmanitostí v Mostě hraje pro všechny malé i velké „smrkáče“. NOSchválně, už jste si na koncertě někdy jen tak poposmrkávali do rytmu? Anebo tančili malíčkové tance vsedě? Černobílá podívaná ve stylu „denciny-denciny“ je určena pro všechny, kteří nemají nos nahoru :)

Hrají a zpívají:
 • Jitka Raková alias Šušeň Šušu Nudlová
 • Tereza Karásková - Soplína Lorenová
 • Tomáš Alferi - Dr.von Soplük
 • Pavel Hendrych - Páter Nozder
 • Pavel Zikmund - Goran Smrkovič
 • Petr Čulík - Péťa Rýmička


  K parkování doporučujeme Parkplatz Sihlquai:


  Nedělní výlet s ČKZ - Klangweg Toggenburg - 16. 6. 2019

  přidáno: 29. 5. 2019 9:41, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 14. 8. 2019 14:23 ]

  Výlet na Toggenburg je za námi. I když mraky celou dobu hrozily, nakonec ani nekáplo. Pojďte příště s námi!  Pojďte s námi na výlet!  Rádi i letos pokračujeme v započaté tradici a zveme vás na další výlet pořádaný pro všechny, kdo mají chuť navštívit další z krásných koutů Švýcarska a k tomu si po cestě popovídat česky.

  Tentokrát se vypravíme do horské oblasti zvané Toggenburg. Vyjedeme lanovkou do výšky kolem 1400 m n.m. a vydáme se po vrstevnici na Klangweg, tedy cestu plnou překvapení, kde nás na celkem 27 stanovištích čekají zajímavé instrumenty vydávající nejrůznější zvuky.

  Cesta je rozdělena na tři etapy. První je dlouhá 2,5 km a po jejím zdolání je možnost vrátit se další lanovkou zpět do údolí. Další 3,5 km dlouhá část nás dovede k další lanovce, kterou se vydáme na závěr dolů. Cestou můžeme, ale nemusíme, projít i třetí část cesty - 1,5 km dlouhou procházku kolem jezera Schwendisee. V případě nádherného počasí a dostatku času můžeme lanovkou vyjet i na vyhlídku Chäserrugg ve výšce 2262 m n.n.
  Po sjedu do údolí do městečka Wildhaus počkáme na Postbus, který nás dopraví zpět na parkoviště v Alt St. Johann.
  Celá cesta je velmi nenáročná, bez převýšení, vhodná pro malé děti i terénější kočárky.

  Restauraci tentokrát zamlouvat nebudeme. Po cestě je řada míst určených k opékání. Doporučujeme proto přibalit něco na opékání do batohu, případně vzít s sebou jiný oběd.

  Kdy se setkáme
  :   v neděli 16. 6. 2019 v 10:00
  Kde se setkáme:   u dolní stanice lanovky Alt St. Johann – Alp Sellamatt (v místě je k                                    dispozici velké parkoviště)
  Jak se poznáme:  hledejte velkou českou vlajku
  Co s sebou:           oběd (něco na opékání či studený oběd)

  Je nutné se předem přihlásit:   tentokrát to nutné není, protože každý si bude zajišťovat lístky na lanovku i stravování sám. Přesto prosíme, abyste nám dali vědět v tomto formuláři, že se chystáte dorazit, abychom věděli, s jak velkou skupinou máme počítat a mohli vás kontaktovat pokud byste měli zpoždění.                                                      

  Cena lanovky:

  dospělí               CHF 32.-   
  GA / Halbtax     CHF 18.50  
  děti 6-15 let       CHF 18.50   
  - zahrnuje cestu lanovkou nahoru i dolů a cestu autobusem zpět na parkoviště. Nezahrnuje případný výjezd na Chäserrugg.

  Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat na emailu info@ceskyklub.ch nebo na telefonu 077 407 95 50 (Lenka Semecká).

  Těšíme se na vás!

  Váš ČKZ


  Zápis na školní rok 2019-20

  přidáno: 28. 5. 2019 2:20, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 28. 5. 2019 2:50 ]

  Český klub Zürich zahajuje zápis do České školy a Předškolky. Uzávěrka přihlášek 30.6.2019. 


  Česká škola Adliswil 
  nabízí výuku ve skupinách podle věku od 1. Kindergarten po 4. třídu. 
  Kde: Schulhaus Kopfholz, Kopfholzstrasse 2-4, 8134 Adliswil/ZH, Švýcarsko
  Kdy: středa 14:00 - 15:15h
  Podrobnosti a přihlášky ZDE


  Předškolka Adliswil
  Pravidelná setkávání pro děti ve věku 2-5 let.
  Kde: Kirchgemeindehaus im Sihlpark, Kirchstrasse 2, Adliswil
  Kdy: úterý a čtvrtek 8:30 - 11:30h 
  Docházka je možná 1x nebo 2x týdně podle přání rodičů a volných míst ve skupinách.
  Podrobnosti a přihlášky ZDE


  Předškolka Zürich Höngg
  Pravidelná setkávání pro děti ve věku 2-5 let.
  Kde: GZ Höngg, Standort Rütihof, Hurdäckerstr. 6, 8049 Zürich
  Kdy: pondělí 8:30 - 11:30h 
  Podrobnosti a přihlášky ZDE
  Předškolka Zollikerberg
  Pravidelná setkávání pro děti ve věku 2-5 let.
  Kde: Kirchgemeinde Zollikerberg, Hohfurenstrasse 1, 8125 Zollikerberg
  Kdy: čtvrtek a pátek 8:30 - 11:30h 
  Docházka je možná 1x nebo 2x týdně podle přání rodičů a volných míst ve skupinách.
  Podrobnosti a přihlášky ZDE


  Vegetariánská kuchyně z celého světa - workshop se Štěpánkou Trenz, 22. 6. 2019

  přidáno: 21. 5. 2019 5:03, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 27. 5. 2019 7:42 ]

  Zveme vás na zážitkový kurz vaření a picklování z celého světa se Štěpánkou Trenz. Dozvíte se na něm, jak připravit velmi rychlá a jednoduchá jídla, která jsou zároveň chutná i zdravá a jak vám pomohou ušetřit čas některé kuchyňské spotřebiče.

  Kdy: sobota 22. června 2019, od 13:00 do 20:30

  Kde: Fosthaus Chopfholz Rüschlikon
          http://imwaldrausch.ch/

  Cena: 60 CHF za osobu

  Platbu je nutno uhradit předem na účet ČKZ, který Vám pošleme v potvrzovacím emailu, protože suroviny budou nakupovány předem a kapacita kurzu je omezena na 20 lidí. Děkujeme za pochopení.


  Program:

  Štěpánka procestovala celý svět, kde se vždy zajímala o místní chutě a ingredience, ale i o to, jak působí na lidský organismus. Povypráví o principu JIN-JANG ve stravě (které potraviny a koření jsou ochlazující a uvolňující, či naopak ohřívající a aktivující), či makrobiotickém systému talíře pěti chutí. Čekají nás také saláty a jarní rolky, raw kuličky jako výživné a zdravé mlsání pro vaše děti, zabrousíme na Balkán, nahlédneme pod pokličku Indům a ochutnáme Thajsko.  V mixéru si připravíme smoothie, které je ideální každý den po probuzení. V Miomatu uvaříme snídaňovou kaši, raw mléko a krémovou polévku. Ukážeme si, co vše kromě rýže umí uvařit rýžovar. A kdo ještě nezná picklování, může se zde naučit korejské kimchi a ochutnat mnoho dalších druhů pickles ze Štěpánčiny kuchyně.

  Na závěr programu budete mít možnost pozvat své blízké, aby ochutnali malou část z vytvořených pokrmů a poseděli společně u ohně s donesenými buřty či jinými věcmi na opékání a kytarou.


  Každý účastník obdrží k semináři skripta s recepty a radami ohledně stravování.

  Na místě bude možné zakoupit také Štěpánčiny výrobky, jako jsou pasta z Ostropestřece mariánského (výborná na očistu a posílení jater), kuchařku vegetariánských receptů, pomůcku na picklování, rukodělné tašky s autorským obrazem, ručně vyšívané šaty, orgonity a tělové či ušní svíce.

  Jako bonus se můžete dozvědět o blahodárných účincích na tělo a mysl terapie tmou.

  Přijďte s námi strávit zajímavý půlden plný nápadů pro oživení vašeho jídelníčku a ochutnat nové dobroty do lesního domku Forsthaus Chopfholz v Rüschlikonu.


  Závazné přihlášení zde.


  Štěpánka Trenz, původně šperkařka a sochařka je zakladatelkou projektu Terapie tmou u Štědřicha v Lysicích, 30 km od Brna, pracuje již 9 let jako opatrovnice lidí během jejich temných retreatů. Od roku 2019 začíná nový projekt, různě dlouhé pobyty ve tmě se záměrem detoxikace, vitalizace, omlazení a osvojení nových, zdraví prospěšných životních návyků - českou Kaya Kalpu. Dále pracuje jako průvodkyně po silových místech jihovýchodní Asie. Poslední rok také vyrábí kašičku z ostropestřece na očistu a posílení jater, nabízí „vaginální portréty“, vyrábí ručně dekorované šaty a tašky a mnoho dalších zajímavých věcí.
  K Forsthausu Chopfholz není možné přijet autem. Doporučujeme tedy zaparkovat v Kopfholzstrasse (bílé zóny) a dojít pěšky skrz zahrádkářskou kolonii, případně zastavit jinde v okolí či přijet hromadnou dopravou.

  6. Valná hromada Českého klubu Zürich

  přidáno: 8. 5. 2019 0:58, autor: Český Klub Zürich

  v pondělí 27. května 2019 od 19:30h
  Adliswil, Haus Brugg, Bahnhofplatz 5, Raum EG2, v přízemí

  Zveme vás na valnou hromadu našeho spolku. Ať už jste členy nebo ne, přijďte se s námi ohlédnout za uplynulým školním rokem a diskutovat o budoucích plánech a aktivitách. Český klub je platforma nápadů, můžete se na nich podílet také ! 

  Den otevřených dveří v Předškolce Adliswil - 18.5.

  přidáno: 12. 4. 2019 1:01, autor: Alena Pajasová   [ aktualizováno 12. 4. 2019 1:03 ]

  Česká Předškolka společně s Kuckuck Spielgruppen pořádá den otevřených dveří 18. 5. od 10 do 12h.
  Kirchgemeindehaus im Sihlpark Adliswil, Kirchstrasse 2
  Všichni noví zájemci o zápis na školní rok 2019/20 se mohou přijít podívat na naše prostory, získat informace a vyplnit na místě přihlášku.

  Všechny švýcarské skupiny mají speciální zaměření na výuku němčiny a podporuje je speciální program Spielgruppen mit frühe Sprachförderung.

  Místo ve švýcarských skupinách si můžete rezervovat už teď:
  https://spielgruppekuckuck.wordpress.com/
  Perrine Janson, Koordinatorin, 076 524 35 69
  oder via E-Mail perrine.janson@waldesbuehl.ch  Zápis do českých skupin Předškolky již také probíhá. Více info na stránce Předškolky

  Ohlédnutí za Jarním festivalem Českého klubu Zürich

  přidáno: 6. 4. 2019 10:15, autor: Český Klub Zürich

  První Jarní festival Českého klubu Zürich je za námi.
  I přes krásné pořasí dorazilo početné publikum, které se mohlo pobavit při čtení panů Arnošta Goldflama a Petra Stančíka, poslechnout si koncert Yellow sisters plný veselých písniček, děti si mohly vyrobit krásnou loutku Morany s paní Petrou Goldflamovou Štětinovou a zazpívat si na workshopu s Yellow sisters. K tomu spousta jídla a pití a nádherné knížky z výběrového knihkupectví Dlouhá punčocha z Brna.

  V hlavách už se nám rodí spousta dalších nápadů na příští akce. Sledujte proto bedlivě naše stránky, ať vám nic neunikne!
  Váš ČKZ
  Výpravy do minulosti s teleskopem a kamerou

  přidáno: 11. 3. 2019 8:56, autor: Český Klub Zürich


  Sobota 18. května 2019, 17:30h
  2 hodiny s přestávkou
  Místo konání: 
  CzechIN - Český dům, Binzmühlstrasse 81, 8050 Zürich

  Milí přátelé,
  napadlo vás někdy, že světla hvězd k nám letí tisíce a milióny let? Teda když nejste zrovna ve městě, kde skrz smog a spousty umělých světel sotva vidíte Měsíc? Napadlo? Tak tedy také víte, že se zde na Zemi díváte do oken minulosti a že mnohé z hvězd už ani neexistují. Protože lidé zatoužili zachytit "umřelé hvězdy svit", řečeno slovy básníka, vynalezli astrofotografii. A o ní právě bude řeč.


  Akce:
  Přednáška, doprovázená spoustou krásných snímků, vás uvede do technik fotografování vesmírných objektů a seznámí vás s různými možnostmi pozorování. Dozvíte se, jaké teleskopy a jaké kamery pro které různé příležitosti použít a jak
  získané snímky zpracovat v počítači. Začít můžete i s velmi jednoduchým vybavením. Jakým? To se právě dozvíte.

  Přednáší: 
  Dr. Václav Ourednik - původně molekulární biolog a neurovědec se zaměřením na vývoj a regeneraci mozku. Vystudoval v Bernu a spolu se ženou Jitkou, kterou poznal v jedné laboratoři na Universitě v Lausanne, se této profesi věnovali na různých školách, jako je Harvard v Bostonu a na ETH v Zürichu. Oba se po třiceti letech úspěšné vědecké kariéry rozhodli změnit téma a cele se oddat svým dalším koníčkům, fotografii a psaní. V graubündenských Alpách založili v Evropě první a stále jedinečné astrofotografické centrum - Alpskou astrovesničku (www.alpineastrovillage.net). Václav tak již jedenáctým rokem pořádá a vede kurzy astrofotografie a pozorování vesmíru pro nejširší publikum od začátečníků až po velmi pokročilé.

  Média o Alpine Astrovillage: ZDE

  Kavárna v Českém domě je otevřena před přednáškou od 16 do 17:30h, stejně jako o přestávce.
  Vstupné na akci: 25 CHF

  Rezervace vstupenek: ZDE

  Organizuje ČKZ.
  Výprava Síria a Staily na Měsíc

  přidáno: 11. 3. 2019 5:33, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 11. 3. 2019 6:12 ]

  Jitka Ourednik
  Astronomické vyprávění s promítáním a soutěží o věcné ceny pro mládež od osmi let a také pro všechny zvídavé dospělé.

  Neděle 19. května 2019, 10:30h
  2x40 min s přestávkou
  Místo konání:
  Schule Zentrum Kronenwiese, Singsaal
  Schulhausweg, Adliswil

  Milí přátelé,
  zveme vás na báječný výlet. Spolu se dvěma kamarády z Alpské astrovesničky poletíte na Měsíc. Dozvíte se, jak daleko jsou hvězdy, co jsou galaxie a jak dlouhý je světelný rok. A víte jak vznikl Měsíc, odkud bere světlo a proč nespadne na Zem?
  Na své dobrodružné cestě potkáte mocné bohyně - krásnou Theiu a moudrou Gaiu a podíváte se s bohem Apollonem ke kamennému Moři dešťů. Objevíte lunární vozítko Moon Buggy a setkáte se s Měsíční vílou a Nefritovým králíkem.
  Myslíte, že jsou to jen povídačky a pohádky? Nedejte se mýlit! Vše, ač tak neuvěřitelné, je docela skutečné.

  Přednáší: 

  Dr. Jitka Ourednik, která spolu se svým manželem Václavem Ourednikem před 11 lety vybudovala v Münstertalu / GR Alpskou astrovesničku (www.alpineastrovillage.net), s cílem umožnit veřejnosti – začátečníkům i pokročilým – pozorovat a fotografovat vesmír a šířit zájem o zachování a ochranu zdravé přírody. Jitka a Václav jsou původně neurovědci, kteří se přes třicet let věnovali výzkumu vývoje mozku a hledání léčebných metod jeho poranění a chorob jako je Alzheimer nebo Parkinsonismus. Učili na předních světových universitách, jako je Harvard v Bostonu a ETH v Zürichu. Astronomie, focení a popularizace vědy je koníčkem, který se stal jejich povoláním. Vloni se přestěhovali do krásných hor v Prättigau / GR, aby byli blíže lidem a umožnili tak co nejširšímu okruhu zájemců od laiků až po profesionály poznávání krásného hvězdného nebe stále ještě bez světelného znečištění.

  Média o Alpine Astrovillage: ZDE


  Vstupné: 15 CHF
  Jednotné pro děti i dospělé.

  Rezervovat vstupenky: ZDE

  Organizuje ČKZ


  1-10 of 105