Archiv zpráv‎ > ‎

Akce organizované ČKZ


Nedělní výlet s ČKZ - Klangweg Toggenburg - 16. 6. 2019

přidáno: 29. 5. 2019 9:41, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 15. 6. 2019 10:12 ]

Výlet se i přes mírnou nepřízeň počasí koná! Přibalte bundy proti dešti a doražte.

Pojďte s námi na výlet!  Rádi i letos pokračujeme v započaté tradici a zveme vás na další výlet pořádaný pro všechny, kdo mají chuť navštívit další z krásných koutů Švýcarska a k tomu si po cestě popovídat česky.

Tentokrát se vypravíme do horské oblasti zvané Toggenburg. Vyjedeme lanovkou do výšky kolem 1400 m n.m. a vydáme se po vrstevnici na Klangweg, tedy cestu plnou překvapení, kde nás na celkem 27 stanovištích čekají zajímavé instrumenty vydávající nejrůznější zvuky.

Cesta je rozdělena na tři etapy. První je dlouhá 2,5 km a po jejím zdolání je možnost vrátit se další lanovkou zpět do údolí. Další 3,5 km dlouhá část nás dovede k další lanovce, kterou se vydáme na závěr dolů. Cestou můžeme, ale nemusíme, projít i třetí část cesty - 1,5 km dlouhou procházku kolem jezera Schwendisee. V případě nádherného počasí a dostatku času můžeme lanovkou vyjet i na vyhlídku Chäserrugg ve výšce 2262 m n.n.
Po sjedu do údolí do městečka Wildhaus počkáme na Postbus, který nás dopraví zpět na parkoviště v Alt St. Johann.
Celá cesta je velmi nenáročná, bez převýšení, vhodná pro malé děti i terénější kočárky.

Restauraci tentokrát zamlouvat nebudeme. Po cestě je řada míst určených k opékání. Doporučujeme proto přibalit něco na opékání do batohu, případně vzít s sebou jiný oběd.

Kdy se setkáme
:   v neděli 16. 6. 2019 v 10:00
Kde se setkáme:   u dolní stanice lanovky Alt St. Johann – Alp Sellamatt (v místě je k                                    dispozici velké parkoviště)
Jak se poznáme:  hledejte velkou českou vlajku
Co s sebou:           oběd (něco na opékání či studený oběd)

Je nutné se předem přihlásit:   tentokrát to nutné není, protože každý si bude zajišťovat lístky na lanovku i stravování sám. Přesto prosíme, abyste nám dali vědět v tomto formuláři, že se chystáte dorazit, abychom věděli, s jak velkou skupinou máme počítat a mohli vás kontaktovat pokud byste měli zpoždění.                                                      

Cena lanovky:

dospělí               CHF 32.-   
GA / Halbtax     CHF 18.50  
děti 6-15 let       CHF 18.50   
- zahrnuje cestu lanovkou nahoru i dolů a cestu autobusem zpět na parkoviště. Nezahrnuje případný výjezd na Chäserrugg.

Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat na emailu info@ceskyklub.ch nebo na telefonu 077 407 95 50 (Lenka Semecká).

Těšíme se na vás!

Váš ČKZ


Zápis na školní rok 2019-20

přidáno: 28. 5. 2019 2:20, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 28. 5. 2019 2:50 ]

Český klub Zürich zahajuje zápis do České školy a Předškolky. Uzávěrka přihlášek 30.6.2019. 


Česká škola Adliswil 
nabízí výuku ve skupinách podle věku od 1. Kindergarten po 4. třídu. 
Kde: Schulhaus Kopfholz, Kopfholzstrasse 2-4, 8134 Adliswil/ZH, Švýcarsko
Kdy: středa 14:00 - 15:15h
Podrobnosti a přihlášky ZDE


Předškolka Adliswil
Pravidelná setkávání pro děti ve věku 2-5 let.
Kde: Kirchgemeindehaus im Sihlpark, Kirchstrasse 2, Adliswil
Kdy: úterý a čtvrtek 8:30 - 11:30h 
Docházka je možná 1x nebo 2x týdně podle přání rodičů a volných míst ve skupinách.
Podrobnosti a přihlášky ZDE


Předškolka Zürich Höngg
Pravidelná setkávání pro děti ve věku 2-5 let.
Kde: GZ Höngg, Standort Rütihof, Hurdäckerstr. 6, 8049 Zürich
Kdy: pondělí 8:30 - 11:30h 
Podrobnosti a přihlášky ZDE
Předškolka Zollikerberg
Pravidelná setkávání pro děti ve věku 2-5 let.
Kde: Kirchgemeinde Zollikerberg, Hohfurenstrasse 1, 8125 Zollikerberg
Kdy: čtvrtek a pátek 8:30 - 11:30h 
Docházka je možná 1x nebo 2x týdně podle přání rodičů a volných míst ve skupinách.
Podrobnosti a přihlášky ZDE


Vegetariánská kuchyně z celého světa - workshop se Štěpánkou Trenz, 22. 6. 2019

přidáno: 21. 5. 2019 5:03, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 27. 5. 2019 7:42 ]

Zveme vás na zážitkový kurz vaření a picklování z celého světa se Štěpánkou Trenz. Dozvíte se na něm, jak připravit velmi rychlá a jednoduchá jídla, která jsou zároveň chutná i zdravá a jak vám pomohou ušetřit čas některé kuchyňské spotřebiče.

Kdy: sobota 22. června 2019, od 13:00 do 20:30

Kde: Fosthaus Chopfholz Rüschlikon
        http://imwaldrausch.ch/

Cena: 60 CHF za osobu

Platbu je nutno uhradit předem na účet ČKZ, který Vám pošleme v potvrzovacím emailu, protože suroviny budou nakupovány předem a kapacita kurzu je omezena na 20 lidí. Děkujeme za pochopení.


Program:

Štěpánka procestovala celý svět, kde se vždy zajímala o místní chutě a ingredience, ale i o to, jak působí na lidský organismus. Povypráví o principu JIN-JANG ve stravě (které potraviny a koření jsou ochlazující a uvolňující, či naopak ohřívající a aktivující), či makrobiotickém systému talíře pěti chutí. Čekají nás také saláty a jarní rolky, raw kuličky jako výživné a zdravé mlsání pro vaše děti, zabrousíme na Balkán, nahlédneme pod pokličku Indům a ochutnáme Thajsko.  V mixéru si připravíme smoothie, které je ideální každý den po probuzení. V Miomatu uvaříme snídaňovou kaši, raw mléko a krémovou polévku. Ukážeme si, co vše kromě rýže umí uvařit rýžovar. A kdo ještě nezná picklování, může se zde naučit korejské kimchi a ochutnat mnoho dalších druhů pickles ze Štěpánčiny kuchyně.

Na závěr programu budete mít možnost pozvat své blízké, aby ochutnali malou část z vytvořených pokrmů a poseděli společně u ohně s donesenými buřty či jinými věcmi na opékání a kytarou.


Každý účastník obdrží k semináři skripta s recepty a radami ohledně stravování.

Na místě bude možné zakoupit také Štěpánčiny výrobky, jako jsou pasta z Ostropestřece mariánského (výborná na očistu a posílení jater), kuchařku vegetariánských receptů, pomůcku na picklování, rukodělné tašky s autorským obrazem, ručně vyšívané šaty, orgonity a tělové či ušní svíce.

Jako bonus se můžete dozvědět o blahodárných účincích na tělo a mysl terapie tmou.

Přijďte s námi strávit zajímavý půlden plný nápadů pro oživení vašeho jídelníčku a ochutnat nové dobroty do lesního domku Forsthaus Chopfholz v Rüschlikonu.


Závazné přihlášení zde.


Štěpánka Trenz, původně šperkařka a sochařka je zakladatelkou projektu Terapie tmou u Štědřicha v Lysicích, 30 km od Brna, pracuje již 9 let jako opatrovnice lidí během jejich temných retreatů. Od roku 2019 začíná nový projekt, různě dlouhé pobyty ve tmě se záměrem detoxikace, vitalizace, omlazení a osvojení nových, zdraví prospěšných životních návyků - českou Kaya Kalpu. Dále pracuje jako průvodkyně po silových místech jihovýchodní Asie. Poslední rok také vyrábí kašičku z ostropestřece na očistu a posílení jater, nabízí „vaginální portréty“, vyrábí ručně dekorované šaty a tašky a mnoho dalších zajímavých věcí.
K Forsthausu Chopfholz není možné přijet autem. Doporučujeme tedy zaparkovat v Kopfholzstrasse (bílé zóny) a dojít pěšky skrz zahrádkářskou kolonii, případně zastavit jinde v okolí či přijet hromadnou dopravou.

6. Valná hromada Českého klubu Zürich

přidáno: 8. 5. 2019 0:58, autor: Český Klub Zürich

v pondělí 27. května 2019 od 19:30h
Adliswil, Haus Brugg, Bahnhofplatz 5, Raum EG2, v přízemí

Zveme vás na valnou hromadu našeho spolku. Ať už jste členy nebo ne, přijďte se s námi ohlédnout za uplynulým školním rokem a diskutovat o budoucích plánech a aktivitách. Český klub je platforma nápadů, můžete se na nich podílet také ! 

Den otevřených dveří v Předškolce Adliswil - 18.5.

přidáno: 12. 4. 2019 1:01, autor: Alena Pajasová   [ aktualizováno 12. 4. 2019 1:03 ]

Česká Předškolka společně s Kuckuck Spielgruppen pořádá den otevřených dveří 18. 5. od 10 do 12h.
Kirchgemeindehaus im Sihlpark Adliswil, Kirchstrasse 2
Všichni noví zájemci o zápis na školní rok 2019/20 se mohou přijít podívat na naše prostory, získat informace a vyplnit na místě přihlášku.

Všechny švýcarské skupiny mají speciální zaměření na výuku němčiny a podporuje je speciální program Spielgruppen mit frühe Sprachförderung.

Místo ve švýcarských skupinách si můžete rezervovat už teď:
https://spielgruppekuckuck.wordpress.com/
Perrine Janson, Koordinatorin, 076 524 35 69
oder via E-Mail perrine.janson@waldesbuehl.chZápis do českých skupin Předškolky již také probíhá. Více info na stránce Předškolky

Ohlédnutí za Jarním festivalem Českého klubu Zürich

přidáno: 6. 4. 2019 10:15, autor: Český Klub Zürich

První Jarní festival Českého klubu Zürich je za námi.
I přes krásné pořasí dorazilo početné publikum, které se mohlo pobavit při čtení panů Arnošta Goldflama a Petra Stančíka, poslechnout si koncert Yellow sisters plný veselých písniček, děti si mohly vyrobit krásnou loutku Morany s paní Petrou Goldflamovou Štětinovou a zazpívat si na workshopu s Yellow sisters. K tomu spousta jídla a pití a nádherné knížky z výběrového knihkupectví Dlouhá punčocha z Brna.

V hlavách už se nám rodí spousta dalších nápadů na příští akce. Sledujte proto bedlivě naše stránky, ať vám nic neunikne!
Váš ČKZ
Výpravy do minulosti s teleskopem a kamerou

přidáno: 11. 3. 2019 8:56, autor: Český Klub Zürich


Sobota 18. května 2019, 17:30h
2 hodiny s přestávkou
Místo konání: 
CzechIN - Český dům, Binzmühlstrasse 81, 8050 Zürich

Milí přátelé,
napadlo vás někdy, že světla hvězd k nám letí tisíce a milióny let? Teda když nejste zrovna ve městě, kde skrz smog a spousty umělých světel sotva vidíte Měsíc? Napadlo? Tak tedy také víte, že se zde na Zemi díváte do oken minulosti a že mnohé z hvězd už ani neexistují. Protože lidé zatoužili zachytit "umřelé hvězdy svit", řečeno slovy básníka, vynalezli astrofotografii. A o ní právě bude řeč.


Akce:
Přednáška, doprovázená spoustou krásných snímků, vás uvede do technik fotografování vesmírných objektů a seznámí vás s různými možnostmi pozorování. Dozvíte se, jaké teleskopy a jaké kamery pro které různé příležitosti použít a jak
získané snímky zpracovat v počítači. Začít můžete i s velmi jednoduchým vybavením. Jakým? To se právě dozvíte.

Přednáší: 
Dr. Václav Ourednik - původně molekulární biolog a neurovědec se zaměřením na vývoj a regeneraci mozku. Vystudoval v Bernu a spolu se ženou Jitkou, kterou poznal v jedné laboratoři na Universitě v Lausanne, se této profesi věnovali na různých školách, jako je Harvard v Bostonu a na ETH v Zürichu. Oba se po třiceti letech úspěšné vědecké kariéry rozhodli změnit téma a cele se oddat svým dalším koníčkům, fotografii a psaní. V graubündenských Alpách založili v Evropě první a stále jedinečné astrofotografické centrum - Alpskou astrovesničku (www.alpineastrovillage.net). Václav tak již jedenáctým rokem pořádá a vede kurzy astrofotografie a pozorování vesmíru pro nejširší publikum od začátečníků až po velmi pokročilé.

Média o Alpine Astrovillage: ZDE

Kavárna v Českém domě je otevřena před přednáškou od 16 do 17:30h, stejně jako o přestávce.
Vstupné na akci: 25 CHF

Rezervace vstupenek: ZDE

Organizuje ČKZ.
Výprava Síria a Staily na Měsíc

přidáno: 11. 3. 2019 5:33, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 11. 3. 2019 6:12 ]

Jitka Ourednik
Astronomické vyprávění s promítáním a soutěží o věcné ceny pro mládež od osmi let a také pro všechny zvídavé dospělé.

Neděle 19. května 2019, 10:30h
2x40 min s přestávkou
Místo konání:
Schule Zentrum Kronenwiese, Singsaal
Schulhausweg, Adliswil

Milí přátelé,
zveme vás na báječný výlet. Spolu se dvěma kamarády z Alpské astrovesničky poletíte na Měsíc. Dozvíte se, jak daleko jsou hvězdy, co jsou galaxie a jak dlouhý je světelný rok. A víte jak vznikl Měsíc, odkud bere světlo a proč nespadne na Zem?
Na své dobrodružné cestě potkáte mocné bohyně - krásnou Theiu a moudrou Gaiu a podíváte se s bohem Apollonem ke kamennému Moři dešťů. Objevíte lunární vozítko Moon Buggy a setkáte se s Měsíční vílou a Nefritovým králíkem.
Myslíte, že jsou to jen povídačky a pohádky? Nedejte se mýlit! Vše, ač tak neuvěřitelné, je docela skutečné.

Přednáší: 

Dr. Jitka Ourednik, která spolu se svým manželem Václavem Ourednikem před 11 lety vybudovala v Münstertalu / GR Alpskou astrovesničku (www.alpineastrovillage.net), s cílem umožnit veřejnosti – začátečníkům i pokročilým – pozorovat a fotografovat vesmír a šířit zájem o zachování a ochranu zdravé přírody. Jitka a Václav jsou původně neurovědci, kteří se přes třicet let věnovali výzkumu vývoje mozku a hledání léčebných metod jeho poranění a chorob jako je Alzheimer nebo Parkinsonismus. Učili na předních světových universitách, jako je Harvard v Bostonu a ETH v Zürichu. Astronomie, focení a popularizace vědy je koníčkem, který se stal jejich povoláním. Vloni se přestěhovali do krásných hor v Prättigau / GR, aby byli blíže lidem a umožnili tak co nejširšímu okruhu zájemců od laiků až po profesionály poznávání krásného hvězdného nebe stále ještě bez světelného znečištění.

Média o Alpine Astrovillage: ZDE


Vstupné: 15 CHF
Jednotné pro děti i dospělé.

Rezervovat vstupenky: ZDE

Organizuje ČKZ


Infovečer na téma: "Nejčastější potíže v oblastech podnikání, sociální zabezpečení, investice, rozvod ve Švýcarsku" - 11.4.

přidáno: 6. 3. 2019 13:35, autor: Český Klub Zürich   [ aktualizováno 7. 3. 2019 1:10 ]

Adliswil, Haus Brugg
Bahnhofplatz 5
Raum EG2, přízemí
ve čtvrtek 11.4. od 19:30h

O zkušenosti se s vámi podělí odborník z Agentur Pazdera, který se poradenství v tomto oboru věnuje od roku 1983, pan Hubert Pazdera.
V případě zájmu je možno návazně v diskusi zodpovědět i otázky k dalším tématům jako např. pracovní právo, investice, hypotéka a nákup nemovitosti, založení firmy, vedení účetnictví, daně a MwSt, závěť a dědictví. A při tom všem s důrazem na to, co je důležité - a totiž jak dodržet zákon.
Možnost individuálního poradenství také následně po infovečeru.

Vstup zdarma.

Noc s Andersenem 13.-14. dubna 2019

přidáno: 23. 2. 2019 8:58, autor: Alena Pajasová   [ Aktualizováno 23. 2. 2019 14:30 uživatelem Český Klub Zürich ]

Děti, pozor, Lichožrouti se blíží!
Komu se nikdy neztratila ponožka, tomu se ztratí ještě dneska. Kdo si myslí, že za to může pračka, pes, nepořádná maminka, ten je na velkém omylu. Za to, že nám z párů ponožek občas zůstávají jen licháče, můžou lichožrouti. Přestaňte se usmívat, lichožrouti existují! Žijí také v Pfadihaus Horgen. Můžete s nimi zažít jednu nezapomenutelnou noc plnou příběhů, her a legrace.


Akce je určená pro děti od 5 let, které zvládnou přenocovat ve spacáku bez rodičů.
Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity, nejpozději do pátku 5.4.

Co potřebujete vědět:
Sraz: sobota 13.4. v 15h, Parkplatz Nordecke, 8810 Horgen
Na sebe: každou ponožku jinou, jinak je Lichožrouti sežerou!
S sebou: spacák, pyžamo, polštářek, baterka, oblíbený plyšák, kartáček na zuby a pasta, bačkory a čisté oblečení na druhý den (pro případ, že zapadneš v lese až po krk do bláta). Pokud máte doma knížku Lichožrouti, nebo nějaké básničky Pavla Šruta, můžete je přinést sebou, podepište je ale v pravém horním rohu, ať se neztratí. 
Konec akce: neděle 14.4. v 11h, Pfadihus Holzgasse, Holzgasse 5, 8810 Horgen


Kdo se o vás a o program bude starat:
Alena Pajasová
Ellie Senková
Romana Fuhrer
Lenka Semecká
Helena Kubějová
Petra Slavíková
Petra a Honza Bulánkovi

Více informací k místu:
https://pfadihus-horgen.ch/Galerie/

Přihláška ZDE.

Podmínky účasti:
Noc s Andersenem se koná od soboty 13.4., 15h do neděle 14.4., 11h. 
Děti se v této době řídí pokyny vedoucích. 
Svačinku, večeři a snídani zajišťuje ČKZ.
Pro děti platí zákaz mobilních telefonů a elektronických her všeho druhu.
Prosíme rodiče, aby nás během akce nekontaktovali, pravděpodobně nebudeme mít čas odpovídat na otázky. V případě problémů se vám sami ozveme. Prosíme, informujte předem děti, že smutek po rodičích není důvodem návratu domů.
Po odeslání přihlášky vám odpovíme emailem, potvrdíme rezervaci místa a pošleme údaje k platbě.
Přihláška je závazná, poplatek 40 CHF se hradí převodem na účet ČKZ, poplatek je nevratný.
Těšíme se na vás !1-10 of 103